decoration decoration decoration
decoration
leaf leaf leaf leaf leaf
decoration decoration

Bujany fotel i dziadek z książką na kolanach.

Spokój i mądrość wymalowana na twarzy. 

Nie wiem jak Wy, ale dla mnie dziadek zawsze kojarzył się z łagodnością, dobrymi radami i niepohamowaną dobrocią, oraz na marginesie – brodą jak u Świętego Mikołaja. Nie każdy dziadek taki jest, ale wszystkich cechuje jedno – miłość do dzieci i wnucząt. Podpowiem Ci dzisiaj jaki prezent może okazać się najlepszy na Dzień Dziadka i dlaczego to właśnie dobra książka ucieszy Go najbardziej. 

Książka, to prezent uniwersalny i ponadczasowy. Na rynku istnieje wiele pozycji, które z całą pewnością odpowiedzą nawet najbardziej wymagającemu Starszemu Panu. Twój dziadek lubi majsterkować? Może przyjemność sprawia mu praca w drewnie? Jest wiele książek o tej tematyce zarówno w księgarniach jak i w internecie. Jeżeli wiele razy wybierałeś się z dziadkiem na ryby, dobrym pomysłem będzie poradnik wędkarza jako dodatek do akcesoriów, które również koniecznie musisz kupić. 

Dziadek i Religia

Większość społeczeństwa, zwłaszcza przedstawiciele starszego pokolenia, to głęboko wierzący ludzie. Mój dziadek także należał do tego grona a jego ulubioną książką były: „Żywoty Świętych”. Zawsze przed położeniem się spać czytywał żywot jednego świętego i dawało mu to ukojenie. Ponadto zawsze miał anegdoty dotyczące życia tych osób i sypał nimi jak z rękawa podczas obiadów. Jeżeli Twój dziadek jest osobom głęboko wierzącą, warto rozważyć zakup takiej książki. 

Bajki dla dziadka? 

To nie pomyłka… dziadkowie nierzadko lubią książki przygodowe lub baśnie posiadające mądry morał, który mogą przekazać swoim wnuczętom. Jedną z ulubionych książek mogą zatem stać się Baśnie Andersena, czy wiersze Tuwima. Ten dodatek pozwoli dziadkom spędzić więcej czasu ze swoimi małymi pociechami co z całą pewnością sprawi radość jednej i drugiej stronie a Tobie jako rodzicowi da chwilę wytchnienia. 

Czas

Pamiętaj jednak. Jest jedna rzecz, którą możesz dać swojemu dziadkowi na Dzień Dziadka bez wydawania pieniędzy, główkowania, czy nerwów. Dobra książka zawsze się przyda i zawsze ucieszy, jednak najważniejszy jest czas. Czas to coś, co zastąpi nawet najbardziej wyszukany i trafiony prezent. Poza tym należy wiedzieć, że dziadkowie zazwyczaj są skromni, więc jeżeli decydujemy się na prezent należy dobrze przemyśleć także jego cenę. Zbyt drogi podarunek może wywołać odwrotny skutek od zaplanowanego. 

Kilka propozycji książkowych na Dzień Dziadka

– „Bankiet Wysuszonych Kasztanów” – Joanna Stańdy

– „Facet i Kuchnia” – Szymon Kubicki

– „Prace w drewnie” – Praca Zbiorowa

– „Rzecz o ptakach” – Noach Strycker

– „Żywoty Świętych” – Piotr Skarga

– „Łatwe Majsterkowanie” – Opracowanie Zbiorowe

Tags: dzień dziadka, książka

loading
×